Навчальні поради учню
Порада: 1
Якщо у тебе виникли проблеми при виконанні домашнього завдання і ти не знаєш, як далі вирішується ця задача, залиш її на потім і вирішуй задачу трохи легшу. Через деякий час ти обов'язково зрозумієш рішення тієї задачі.
Порада: 2
Не заучуй слова окремо. Краще звертай увагу на короткі словосполучення.
Порада: 3
Відведи собі спеціально зошит і виписуй туди всі недавно вивчені формули з математики і фізики. Запиши туди ж, що означають окремі букви у формулах.
Порада: 4
Сідай в класі якомога ближче до викладача. Чим більше учнів сидить перед тобою, тим більша вірогідність, що тебе відволікатимуть від занять.
Порада: 5
Сиди не тільки перед телевізором або комп'ютером. Знайди собі хорошу книгу і почни читати. Багато читаючи покращується правопис і розширюється твій кругозір.
Порада: 6
Щоб навчання було ефективним, дуже важливо, скільки органів чуття задіяно в учбовому процесі. Тільки слухати, тільки читати або тільки писати не ефективно.
Порада: 7
Поділи весь учбовий матеріал на «учбові порції», це полегшить огляд і розуміння матеріалу.
Порада: 8
Якщо твої успіхи очевидні, підвищується мотивація і у зв'язку з цим подальше навчання стане легшим.
Порада: 9
Хвали себе сам за гарні оцінки: дозволь собі що-небудь хороше, після того, як ти досяг проміжну мету.
Порада: 10
Вивчений в школі матеріал повтори після обіду. Звичайний короткий перегляд або навіть подальше читання іноді дійсно здійснює дива!
Порада: 11
Після 45 хвилин концентрації уваги на якому-небудь предметі необхідна коротка 5-10 хвилинна пауза. Pух на свіжому повітрі (відкрите вікно) – ефективна перерва.
Порада: 12
Створи собі хорошу учбову атмосферу, підшукавши для себе прибрану, добре освітлену кімнату.
Порада: 13
Використовуй по можливості денне світло або встанови лампу денного світла. З нею можна значно довше вчитися, не втомлюючись.
Порада: 14
Потурбуйся про тишу! Ніхто не може добре вчитися при шумові чи музиці. При вуличному шумі допомагають затички у вуха
Порада: 15
Не їж дуже багато перед заняттями. «Повний шлунок не любить трудитися».
Порада: 16
В обідню перерву їж малими порціями. Як легка закуска рекомендуються, особливо, фрукти і овочі, оскільки вони «заряджають мізки».
Порада: 17
Сходи в туалет на перерві. Це перешкодить відволіканню під час навчання.
Порада: 18
При легкому головному болі не рекомендується відразу ж приймати пігулки. Невеликий післяобідній сон або фруктовий напій часто надають позитивний ефект.
Порада: 19
Починай готуватися до іспиту задовго до нього. І повір, одного тижня недостатньо.
Порада: 20
Якщо тобі потрібно довго працювати за комп'ютером, роби невеликі перерви і виглядай з вікна. Це дасть твоїм очам можливість передихнути і тобі довше залишатися бадьорим.
Порада: 21
При підготовці до іспиту знайди всі зошити і підручники з предмету, що вдається. Якщо предмет викладався не один рік, то постарайся відшукати колишні матеріали і переглянути і їх.
Порада: 22
Правильне оформлення твоїх записів так само може позитивно вплинути на навчання. Основні правила: залишай поля для заміток, основні поняття виділяй яскравим маркером (тільки не розмальовуй весь зошит).
Порада: 23
Твоєму мозкові під час роботи потрібно багато кисню. Якщо надходження кисню збільшується, то одночасно збільшується і працездатність твого мозку. Цим ти можеш і скористатися! Під час навчання провітрюй приміщення або ж вийди на свіже повітря.